Чи можна в Німеччині відвідувати лікаря в робочий час

Питання побутової проблематики про роботу в Німеччині дуже часто задають наші читачі. Найбільша їх кількість стосується взаємовідносин з роботодавцями, зокрема про те, чи можна відвідувати лікаря в робочий час, якщо саме на такий період призначений прийом.

У зв'язку з очікуваним збільшенням кількості іноземних працівників ми дали свої коментарі щодо даних питань. Матеріал буде побудований у формі відповідей на питання, що зустрічаються найбільш часто.

Відвідини лікаря - портал Порадник

При яких умовах можна сходити до лікаря в робочий час?

Це положення зазначено у §616 Цивільного кодексу. У даному контексті його можна інтерпретувати так: в разі обов'язковості прийому у лікаря, та неможливість проведення його в неробочий час, працівник має право отримати допомогу в робочий час.

Більше того, при гострих болючих симптомах звернутися за медичною допомогою можна в будь-який момент. До такої симптоматики, крім іншого, відносять зубний біль, нещасний випадок, різкі скачки температури та ін. У всіх цих ситуаціях роботодавець або його представник не має права відмовити працівнику у відвідуванні медичного закладу.

Оплачується час, проведений у лікаря?

Час, витрачений на лікарський прийом, якщо він здійснювався з підстав, зазначених в попередньому питанні, повинно оплачуватися в повній мірі як відпрацьований. Більш того, оплаті підлягає і час, витрачений на дорогу до лікаря і від нього.

Підстави для такого становища Федеральний суд з праці дав ще кілька років тому. Дані суду діють досі.

Чи зобов'язаний працівник розповідати роботодавцю діагноз або причину лікарської допомоги / консультації?

Тут ми з вами будемо змушені розділити питання на дві частини: юридичну і, якщо завгодно, людську.

Юридично, пацієнт не зобов'язаний повідомляти роботодавця про причини відвідування лікаря, так і про сам факт не повинен попереджати заздалегідь. Згадайте, в лікарняному немає діагнозу. Це пов'язано як раз з можливістю реалізації лікарської таємниці.

Проте на людському рівні певну інформацію роботодавцю краще дати. Як мінімум, про сам факт відвідування лікаря. Просто не прийти, а потім пред'явити довідку – юридично це законно. Але чи будуть ваші стосунки надалі нормальними, якщо виявиться, що був зірваний виробничий процес із-за вашої відсутності?

Зрозуміло, це не відноситься до випадків екстреної допомоги.

В яких випадках роботодавець вправі не відпустити з роботи до лікаря?

В першій відповіді добре описано випадки, коли роботодавець зобов'язаний відпустити до лікаря. Логічно припустити, що в інших обставинах перед ним не стоять подібні зобов'язання.

Для кращого розуміння - це не повинно стосуватися невідкладного лікування. Найчастіше до таких випадків відносяться:

При цьому, є і випадки періодичних процедур, від яких може залежати стан здоров'я або життя. Наприклад, перманентний діаліз при деяких захворювання нирок життєво необхідний, і відпускати на дані процедури працівника з підприємства зобов'язані. Але і тут попередня домовленість з роботодавцем не буде зайвою.

Лікарні в Німеччині(відео)